Síra a přeslička: malí pomocníci přímo z přírody

Tekutý šampon se sírou a přesličkou

Síra a přeslička jsou neprávem opomíjení pomocníci v přírodní kosmetice a nejen v ní. Vždyť sirné lázně jsou lékem na mnoho našich neduhů a přeslička vítaným zdrojem pečujících minerálů. My jsme tyto dvě ingredience zařadili do třech produktů, které jsou připraveny se o vás postarat.

V našem sortimentu najdete mnoho pokladů. V různých produktech pro vás vybíráme kombinace olejů a aktivních látek šitých „na míru“. Naposled jsme vám představili tělové kozí mléko vhodné pro citlivou pokožku. Dnes navážeme na toto téma představením výrobků obsahujících kombinaci látek SÍRA + PŘESLIČKA: tuhého mýdla, tuhého a tekutého šamponu.

Zdraví naší kůže je klíčové při prvním kontaktu bakterií a virů s naším organismem. Velkou část populace trvale trápí různé choroby kůže, které jsou dlouhodobou záležitostí a často vnějším projevem stresu, neklidu a špatné životosprávy. Od neklidu a špatné životosprávy vám nejspíš nepomůžeme, jakkoliv listování na našich stránkách je potěchou pro oko i potravou pro ducha. V péči o celé tělo přinášíme nicméně účinnou zbraň v boji s problematickou pokožkou sužovanou ekzémy, svěděním či plísňovými a bakteriálními chorobami.

První složkou, kterou bychom vám rádi představili, je nenápadná přeslička. O co méně je nápadná, o to více je bohatá na účinné látky, a to i na ty, které regenerují pokožku. Výrazně tedy pomáhá kůži vyživovat a tonizovat. Další velkou předností této neprávem přehlížené rostliny je přítomnost kyseliny křemičité, jejíž soli v našem těle tvoří nepostradatelnou součást vazů, kostí, svalů, nehtů a vlasů. Pro zdravou kůži a její svěží vzhled je křemík vhodné tělu dodávat jak vnitřně, tak zevně. Silný extrakt přesličky rolní v mýdle i šamponu také podporuje hojení a tonizaci pokožky.

Druhou složkou je síra, které jsou připisovány výrazné účinky v boji s bakteriemi, plísněmi a viry. Sirné a minerální prameny jsou po staletí využívány v lázeňských službách. My vám malé lázně přinášíme rovnou do vašich koupelen. Kosmetická síra zabraňuje množení bakterií, ulevuje zarudlé a svědící pokožce a využívá se k léčbě lupénky. Navíc ve vlasové kosmetice účinně bojuje s lupy, seboreou a působí příznivě na růst a sílu vlasů.

Nikoho už jistě nepřekvapí, že ručně vyráběné mýdlo i šampony jsou tvořeny z přírodních zdrojů a neobsahují žádné konzervanty ani jiné škodlivé látky.

MÝDLO SE SÍROU A PŘESLIČKOU obsahuje kromě kvalitních olejů, které dodávají pokožce vláčnost i hebkost, i oxid zinečnatý, který má na podrážděnou pokožku také velmi příznivé účinky. Vzhledem k antibakteriálním, antimykotickým a antivirovým vlastnostem síry by toto mýdlo nemělo chybět v žádné domácnosti.

TUHÝ ŠAMPON SE SÍROU A PŘESLIČKOU obsahuje navíc ARGININ, esenciální aminokyselinu, jejíž přídavek ve vlasové kosmetice pomáhá stimulovat růst a obnovu vlasového vlákna. Stabilizuje také přirozené kyselé pH pokožky a vykazuje antistatické účinky.

Trojici doplňuje TEKUTÝ ŠAMPON SE SÍROU A PŘESLIČKOU, kde výtažky z přesličky a síry propůjčují šamponu zklidňující účinky při svědění a tvorbě lupů, ale také vlastnosti důležité pro boj s vypadáváním vlasů a s mastící se vlasovou pokožkou. Přítomný arginin pomáhá stimulovat tvorbu bílkovin, vyživuje a posiluje tak vlasovou pokožku s kořínky i vlasy po celé délce. Šampon pečuje o pokožku a vlasům pomáhá navrátit pevnost a pružnost.