Jak zjemnit pomerančové ďolíčky aneb proti celulitidě domácí masáží a kosmetikou

Příchod teplého ročního období, a s ním spojená plavková sezóna, může být pro mnoho lidí frustrující. Ačkoliv je celulitida zcela běžná, přibližně u 90 % žen a 10 % mužů, nemusí se vám líbit. A pokud s ní chcete něco udělat, máme pro vás návod.

Celulitida je kosmetický problém, který se týká hlavně žen (ale i mužů), bez ohledu na věk nebo tělesnou kondici. Projevuje se „pomerančovou kůží“, která je způsobena nerovnoměrným rozložením tukových buněk pod kůží.

Co je to celulitida, proč ji mají více ženy a jak proti ní bojovat životosprávou, o tom jsme psali v článku na našem blogu “Nová řada produktů proti celulitidě“. V tomto článku jsme také představili trio produktů proti celulitidě z nabídky CALTHA, které jsou nabité aktivními, klinicky prověřenými aktivními látkami. Spojuje je kofein a esenciální olej z citronely, dvě ingredience, které by ve zpevňující a vyhlazovací kosmetice neměly chybět.

Každý produkt zvlášť obsahuje ale ještě další, klinicky ověřené látky s prokazatelnými a měřitelnými výsledky, které jsou vhodné právě pro daný produkt a jeho použití.

 1. Tělový gelový peeling: káva robusta, extrakt z chilli papriček, citronelly, jalovce a skořice prohřejí, zrychlí mikrocirkulaci a nastartují štěpení tukových buněk. Revoluční konzistence peelingu umožní snadnou aplikaci s dlouhodobým efektem.
 2. Intenzivní olej na celulitidu: vybrané luxusní oleje vhodné k vyhlazení pleti s extraktem z růžového pepře a zelené kávy jsou vhodné k samotné aplikaci, ale i k masáži! Jeho intenzivní účinky poznáte již po pár týdnech používání.
 3. Zpevňující tělové mléko: mléko obsahuje opět další z klinicky ověřených pokladů testovaných na celkové zeštíhlení a vyhlazení pokožky. Najdete zde přírodní kofein, gemmoterapeutické extrakty z mladých pupenů kaštanovníku a jírovce či silný extrakt ze šípků. Použít ho můžete na celé tělo. 

O aktivních látkách a jejich účincích si můžete podrobněji přečíst v článku o celulitidě.

Automasáž – zvládnete ji hravě

Masáž proti celulitidě je účinnou technikou, která má viditelné výsledky. A pomáhá o to více, když je kombinována s vhodnými přípravky cílenými na celulitidu.

Problematické partie je nutné nejdříve prohřát a zlepšit v nich průtok krve. Masáž proti celulitidě se může provádět s použitím speciálních nástrojů, jako jsou hladítka, baňky, válečky a kartáče, které pomáhají uvolňovat tukové buňky a zlepšovat průtok krve. Takovou masáž si můžete dopřát u specialisty. Účinnou automasáž můžete provádět sami doma jak často potřebujete a urychlit a zesílit tak celý proces.

TIP: Znáte maderoterapii? Jedná se o speciální zeštíhlující masáž s dřevěnými válečky a hladítky, které se požívají v oblastech s celulitidou. Tento druh masáže pomáhá uvolňovat tukové buňky a zlepšuje krevní oběh, pomáhá redukovat otoky a zpevňuje kůži a podkoží.

My se zaměříme na podrobný popis automasáže, ke kterou nepotřebujete žádné pomůcky. 

Začněte peelingem

Jako první krok masáže doporučujeme peeling. Je ideální provádět jej 1-2x týdně. Použití peelingu pomáhá odstraňovat mrtvé buňky z povrchu kůže a zlepšovat průtok krve. Peeling CALTHA je navržen tak, aby krásně po pokožce klouzal a umožnil tak kvalitní a dlouhotrvající masáž už ve vaně. Krouživými pohyby postupujte od dolních částí problematických partií směrem nahoru. Garantujeme, že peeling se na rozdíl od olejových peelingových přípravků snadno smývá a nezašpiní vanu. Přítomný silný koktejl esenciálních olejů cílený přímo na celulitidu (skořice, citronela, jalovec) a extrakt z chilli papriček spolehlivě nastartují průtok krve a lymfy. Kofein z kávy robusta podpoří cirkulaci a štěpení tukových buněk.

Masáž s použitím oleje

Jako druhý krok (nebo první, pokud jsme neprováděli peeling) použijte masážní olej. Ten je obohacen o EXTRAKT Z RŮŽOVÉHO PEPŘE s klinicky ověřenými účinky na zeštíhlení a vyhlazení kůže postižené celulitidou. Následný popis masáže najdete i v našem videu níže.

 1. TŘENÍ:
  Přiložte dlaně na masírované partie a jemným tlakem celých dlaní a prstů roztírejte olej směrem k srdci – svaly uvolníte a připravíte na masáž. 

  Cestou k srdci je přítlak intenzivnější, cestou zpět jemnější. 

  Při roztírání si můžete pomoci i bříšky prstů – k srdci třeme plochou dlaně, zpět klikatě bříšky prstů. Můžeme i použít bříška prstů jako „hrabičky“ a rychlejšími pohyby směrem k srdci partie doslova uhrabat.
 2. HNĚTĚNÍ:
  Začněte kruhovými pohyby a masírujte směrem k srdci. Při masáži používejte mírný tlak a postupně ho zvyšujte. Hnětení můžete dále provádět různými způsoby.

  Spojte dlaně na spodní části stehna, palce směřují nahoru. Tlakem dlaní a palců obkružte stehno tak, aby se na svrchní straně stehna palce spojily a následně sklouzly vedle sebe. Posuňte ruce směrem k srdci a pohyb opakujte.

  Uchopte dlouhý sval z bobu oběma rukama vedle sebe. Stiskněte sval mezi prsty a palce a mírně tlakem dovnitř za současného klouzání prstů sval „štípněte“. Postupujte takto v pruzích vždy směrem k srdci.

  Dlaně položíme na masírovanou partii a protipohybem dlaní sval válíme, opět se snažte dodržovat směr k srdci.

  Pěstí, kdy palec je položen přes ostatní prsty, promačkáváme oblast svalu, rukou můžeme při promačkávání točit. Toto hnětení je vhodné pro větší svaly (hýžďový, silný stehenní)

  Tip: Masáž by neměla bolet. Pokud se masáž provádí příliš silně, může dojít k podráždění kůže nebo k zatuhnutí svalů.
 3. ROZTÍRÁNÍ:
  Dejte ruce v pěst a klouby třete partie odspoda nahoru (směrem k srdci), cestou zpět povolte přítlak a sjeďte dolů esovitým pohybem.
 4. TEPÁNÍ:
  Toto je rychlý pohyb, při kterém sval „natřásáte“. Položte ruce jako hrabičky (palec v opozici) na masírovanou plochu a prsty rychlým pohybem stáhněte do špetky, ruku při tom nadzvedněte. Propracujte takto celou partii. Jiný typ tepání můžete provádět pomocí malíkové hrany – jemnými údery malíkové hrany propracujte celou masírovanou partii.

A na závěr nezapomeňte svaly s láskou opět směrem k srdci pohladit 😊.

Tip: Nestíháte masáž? Nevadí, AKTIVNÍ LÁTKY PŮSOBÍ I BEZ MASÁŽE, olej aplikujte na mírně vlhkou, ideálně z vany prohřátou pokožku, jemně vmasírujte do pokožky tak, jako když si svaly chystáte na masáž (viz krok 1 u masáže).

Zeštíhlující tečka pro celé tělo

Na závěr vaší péče se rozmazlete zeštíhlujícím tělovým mlékem s aktivní látkou ProdhyGem® FIT, která vám do koupeny přinese zaručený klinicky ověřený zeštíhlující efekt v podobě gemmoterapie.

Masáž proti celulitidě s vhodnými kosmetickými doplňky je účinnou technikou, která pomáhá a zintenzivňuje efekt použitých přípravků. Rozmazlete se a dopřejte si masáž alespoň 2x týdně. Když se nedaří, můžete se spolehnout i na samotné kosmetické prostředky (nakonec mechanický peeling je taková malá masáž už ze své peelingové podstaty). Držíme palce a přejeme příjemné masážní chvilky.