Nová řada produktů proti celulitidě

Leží vám celulitida v žaludku a nejen tam? Jak s ní zatočit? Vybrali jsme pro vás osvědčené rady a tipy, představíme novinky, které už nyní najdete v našem e-shopu. Pojďte s námi do boje s celulitidou, vyvinuli jsme pro vás opravdu silné zbraně!

Počátkem 20. století začala být celulitida neboli pomerančová kůže brána jako estetický problém. Celulitida je normální, takže není úplně fér mluvit o ní jako o něčem, za co bychom se měli stydět. Mylně bývá spojována s nadváhou, ale pravda je, že se týká štíhlých i silnějších.

CO JE TO CELULITIDA?

Lokální porucha cirkulace tělních tekutin, při které dochází k zadržování vody a odpadních látek v tukových buňkách.

Tukové buňky jsou usazeny v kůži, pod škárou. Pokud se začnou zvětšovat, což se může dít tloustnutím, nebo častěji pouze vázáním vody, začnou nerovnoměrně tlačit na škáru, ta na pokožku a ďolíčky jsou na světě.

Tukové buňky
Tukové buňky v kůži s celulitidou a bez ní.

Poznámka: věděli jste, že tukových buněk máte po celý život víceméně stejné množství? Když přibíráte, zvětšuje se pouze jejich objem, jejich počet se nemění.

Celulitida postihuje až 90 % žen, o poznání méně mužů, asi tak 10 %. To je dáno tím, že:

  • ženy mají tenčí pokožku, změny v tukové vrstvě v podkožním vazivu jsou tedy lépe viditelné,
  • muži mají pevnější podkožní vazivo a menší tukovou vrstvu,
  • muži mají jinak uspořádanou sít kolagenních a elastických vláken v podkožním vazivu – díky tomu mají tukové buňky žen tendenci se shlukovat a tyto shluky jsou navenek patrné jako pomerančová kůže, pro názornost se podívejte na obrázek:
Rozdíl mezi kůží ženy a muže.
  • k tvorbě celulitidy významnou měrou přispívají ženské pohlavní hormony,
  • u žen je častější nedostatečný návrat krve z dolních končetin a jak se dočtete dále, je to celé z velké části právě o správné funkci oběhového systému.

Takže můžeme směle říct, že u žen je celulitida v zásadě normální. Je ale v našich silách projevy celulitidy oddálit a zmírnit. Pojďte se s námi podívat, jak na to.

PŘÍČINY CELULITIDY

1) ZA VŠÍM HLEDEJ HORMON

Na počátku vzniku celulitidy stojí ženský hormon estrogen. Ten ovlivňuje funkci lymfatického a žilního systému, navíc má vliv na stav podkoží. Díky vyšší hladině estrogenů dochází k nerovnoměrnému ukládání tukových zásob a k rozvolnění podkožního vaziva. 

2) JE TO I V GENECH

Dispozice k celulitidě jsou dědičné – rychlost látkové výměny, ukládání a tuků, rozložení tukových zásob na těle, kvalita kůže… Jestli mají rodiče pomerančovou kůži, je to pro vás varování. Dobrá zpráva je, že to víte a můžete s tím něco dělat.

3) CIGARETY A ALKOHOL

Nebezpečné látky obsažené v cigaretovém kouři mimo jiné přispívají i k destrukci kolagenu a zpomalení krevního a lymfatického oběhu – zrychluje se tak proces předčasného stárnutí kůže a ukládání vody v tukových buňkách.

Stejně jako kouření, i alkohol zpomaluje látkovou výměnu. Navíc alkohol odvodňuje.

4) ŽIVOTOSPRÁVA

Velké množství živočišných tuků, přemíra soli a koření, cukr a nedostatečný pitný režim mohou dolíčky zhoršovat. Nadváhou a obezitou celulitidě významně pomáháte. 

Dostatečný aerobní pohyb, ale i posilování vám zrychlí metabolismus, rozproudí krev v žilách a zpevní tělo. Naopak sedavé zaměstnání, dlouhé stání, malá fyzická aktivita vám po mnoha směrech, včetně toho celulitidového, uškodí.

5) POHODLNÉ OBLEČENÍ A BOTY

Pozor na oblečení, které svírá v pase, v tříslech, na hrudníku. Pozor na nepohodlnou obuv. Nevhodné oblečení může zhoršit funkci krevního a lymfatického systému.

Pokud jste se rozhodli o svou pomerančovou kůži pečovat, ve smyslu ji minimalizovat, krokem číslo jedna je vždy životospráva. 

Fungují přípravky proti celulitidě? ANO. Pokud zvolíte ty správné, pravidelně a správně je používáte a dbáte na svou životosprávu. Pak můžete docílit výrazné redukce celulitidy. 

Přírodní kosmetika Caltha nabízí ucelenou řadu proti celulitidě. Díky zpětným vazbám našich zákaznic víme, že si produkty pochvalujete nejen po stránce vůně a konzistence, je pro vás příjemné její používání, ale hlavně, že vám řada proti celulitidě funguje. A to přesně tam, kde má. 

Zde vám ji představujeme:

1. TĚLOVÝ GELOVÝ PEELING / CELULITIDA, KOFEIN A CHILLI

Tělový gelový peeling
Tělový gelový peeling

Jedná se o energizující kávový peeling obohacený o CO2 extrakt z chilli papriček a extra silný koktejl esenciálních olejů. Slouží k nezbytné peelingové prohřívací masáži. Zapracovali jsme na struktuře peelingu a připravili jsme ho pro vás nemastný – tak, aby ve vaně po jeho použití nezůstaly mastné, těžko omyvatelné fleky.

Vedle kofeinu a výtažku z citronové trávy obsahuje peeling extra silný CO2 výtažek z chilli papriček. Aplikace účinné látky kapsaicinu prohřeje pokožku a prokazatelně urychluje spalování tuků, podporuje mikrocirkulaci krevního a lymfatického oběhu a napomáhá odvádět přebytečnou vodu z těla. Koktejl esenciálních olejů (citronová tráva, skořice, jalovec) je navržen dle studií tak, aby efektivně řešil odbourání tuků, zrychlení mikrocirkulace a zeštíhlení.

Vezměte s sebou peeling do sprchy či vany, naneste na vlhkou kůži a krouživými pohyby s přiměřeným tlakem promasírujte kůži. Postupujte vždy směrem k srdci a nevynechejte ani kousek problematických partií. Po použití opatrně smyjte. A pozor na intimní partie, peeling obsahuje výtažek z chilli.

2. INTENZIVNÍ OLEJ NA CELULITIDU / HLOUBKOVÁ PÉČE

Intenzivní olej proti celulitidě
Intenzivní olej proti celulitidě

Tento olej je nabitý aktivními látkami. CO2 extrakt z růžového pepře má klinicky prokázaný efekt na zeštíhlení patrný již po dvou týdnech používání. Extraktem jsme nešetřili a použili jeho maximální doporučenou koncentraci. Za studena lisovaný olej ze zelené kávy je zdrojem kofeinu. Enzymy obsažené v kávovém oleji z nepražených zrn pomáhají odbourávat tuk a vyhlazovat otoky pokožky.

Šípkový CO2 extrakt je úžasným nástrojem k regeneraci buněk, brání je před oxidativním stresem a pomáhá vyhlazovat nerovnosti na pokožce.

Esenciální oleje z citronové trávy a skořice přidávají nejen aktivní hodnotu, ale i svěží a neotřelou vůni.

Olej na celulitidu je velmi intenzivní a doporučujeme vám jej používat jen na problematické partie. Pro tento účel je balení vybaveno praktickým kapátkem. 

Olej nakapejte na vlhkou pokožku a provádějte masáž opět směrem k srdci. Nebojte se použít sílu. K masáži můžete použít různé pomůcky, jako například masážní baňky nebo kartáče.

3. ZPEVŇUJÍCÍ TĚLOVÉ MLÉKO / PRO PRUŽNOU A HLADKOU POKOŽKU

Zpevňující tělové mléko proti celulitidě
Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

Zpevňující a pečující tělové mléko naši řadu proti celulitidě krásně doplňuje a uzavírá. O aktivních látkách obsažených i v tomto mléce bylo už psáno výše (kofein, šípkový extrakt, citronová tráva). Tělové mléko obsahuje navíc aktivní gemmoterapeutický komplex PRODHYGEM® FIT, jehož výsledky jsou opřeny o klinické studie.

RODHYGEM® FIT obsahuje unikátní aktivní komplex z pupenů jírovce maďalu a kaštanovníku setého. Tento komplex dokáže zpevnit vaši pokožku, má zeštíhlující a remodelační účinek a aktivně působí proti celulitidě. 

Obrázek se svolením převzat a upraven z klinických studií PROD’HYG

CALTHA trio proti celulitidě najdete zde.