Nová řada produktů proti celulitidě

Leží vám celulitida v žaludku a nejen tam? Jak s ní zatočit? Vybrali jsme pro vás osvědčené rady a tipy, představíme novinky, které už nyní najdete v našem e-shopu. Pojďte s námi do boje s celulitidou, vyvinuli jsme pro vás opravdu silné zbraně!

Produkty proti celulitidě
Produkty proti celulitidě

Počátkem 20. století začala být celulitida neboli pomerančová kůže brána jako estetický problém. Jak se dočtete dále, celulitida je normální, takže není úplně fér mluvit o ní jako o něčem, za co bychom se měli stydět. Mylně bývá spojována s nadváhou, ale chyba lávky. Celulitida se týká štíhlých i silnějších, protože se jedná o lokální poruchu cirkulace tělních tekutin, při které dochází k zadržování vody a odpadních látek v tukových buňkách.

Tukové buňky se nezvětšují kvůli většímu množství tuku, ale převážně kvůli vodě. Obrázek celou celulitidovou patálii osvětlí:

Tukové buňky
Tukové buňky v kůži s celulitidou a bez ní.

Mimochodem věděli jste, že tukových buněk máte po celý život víceméně stejné množství? Když přibíráte, zvětšuje se pouze jejich objem, jejich počet se nemění.

Celulitida postihuje až 90 % žen, o poznání méně mužů, asi tak 10 %. To je dáno tím, že:

  • ženy mají tenčí pokožku, změny v tukové vrstvě v podkožním vazivu jsou tedy více vidět
  • muži mají pevnější podkožní vazivo a menší tukovou vrstvu
  • k tvorbě celulitidy významnou měrou přispívají ženské pohlavní hormony
  • u žen je častější nedostatečný návrat krve z dolních končetin a jak se dočtete dále, je to celé z velké části právě o správné funkci oběhového systému
  • muži mají jinak uspořádanou sít kolagenních a elastických vláken v podkožním vazivu – díky tomu mají tukové buňky u žen tendenci se shlukovat a tyto shluky jsou navenek patrné jako pomerančová kůže, pro názornost se podívejte na obrázek:
Rozdíl mezi kůží ženy a muže.

Takže můžeme směle říct, že u žen je celulitida v zásadě normální. Je ale v našich silách projevy celulitidy oddálit a zmírnit. Pojďte se s námi podívat, jak na to.

6 PŘÍČIN CELULITIDY, KTERÉ BYSTE MĚLI ZNÁT + TIPY, CO S TÍM

1) ZA VŠÍM HLEDEJ HORMON

Bavíme se o ženských pohlavních hormonech (zejména o estrogenu), které stojí na počátku vzniku celulitidy. Estrogeny ovlivňují funkci lymfatického a žilního systému, navíc mají vliv na stav podkoží. Díky vyšší hladině estrogenů dochází k nerovnoměrnému ukládání tukových zásob a k rozvolnění podkožního vaziva. Ženské pohlavní hormony mají vliv na hladké svalstvo žilních stěn – nedostatečné napětí v těchto svalech způsobuje, že krev proudí pomaleji a dochází k průsaku tekutiny do okolních tkání. To je zátěž pro lymfatický systém, který to jednoduše řečeno nemusí stíhat a voda se pak hromadí tam, kde nemá. Estrogen také u žen „tahá“ tukové zásoby do oblasti hýždí a stehen, kde tento uložený tuk slouží jako „zásoba na horší časy“ a je těžké se ho zbavit.

Tip 1: Zvažte užívání hormonální antikoncepce, resp. její NEužívání

Tip 2: Používejte preparáty, které posílí žilní stěnu. Nabízíme vám preparát s vědecky ověřenou aktivní látkou Prodhygem FIT, která mimo jiné posiluje žilní stěny.

Tip 3: Dopřejte si lymfatické masáže.

2) JE TO I V GENECH.

To asi nechceme slyšet, ale je to tak. Dispozice k celulitidě jsou dědičné – rychlost látkové výměny, ukládání a tuků, rozložení tukových zásob na těle, kvalita kůže,…. Jestli mají rodiče pomerančovou kůži, je to pro vás varování. Dobrá zpráva je, že to víte a můžete s tím něco dělat.

Tip 1: Nenaříkejte nad nepřízní osudu a radši si běžte zaběhat. Udělejte si z pohybu návyk co nejdřív. Návyk se vytvoří snadno. Při pohybu (např. při běhu, aerobiku, plavání), se vám vyplaví „hormony štěstí“, takže motivace k pohybu stoupá.

Tip 2: Dopřejte si pravidelnou masáž při večerní hygieně, klidně i preventivně. K tomu vám poslouží náš energizující peeling s kávou a extraktem z chilli papriček. Oceníte jeho unikátní gelovou nemastnou recepturu.

3) NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT. VYHNĚTE SE ALE I ALKOHOLU.

Asi není o čem diskutovat. Zhoubné účinky kouření dnes už snad nikdo nerozporuje. Nebezpečné látky obsažené v cigaretovém kouři mimo jiné přispívají i k destrukci kolagenu a zpomalení krevního a lymfatického oběhu – zrychluje se tak proces předčasného stárnutí kůže a ukládání vody v tukových buňkách.

Stejně jako kouření, i alkohol zpomaluje látkovou výměnu. Navíc alkohol odvodňuje.

Tip: Prostě se zkuste kouření a pití alkoholu vyhnout. Z vlastní zkušenosti – kouřit jsem přestala ze dne na den, žádné snižování dávek (to nefungovalo), prostě z patnáctky na nulu. Bylo to kruté, ale šlo to. A když už si nejde pomoci, pomozte si našimi výrobky.

4) ŠPATNÁ ŽIVOTOSPRÁVA

Velké množství živočišných tuků, přemíra soli a koření, cukr a nedostatečný pitný režim vám dolíčky na stehnech rozhodně nevyhladí. Nadváha a obezita navíc projevy celulitidy zhoršují. Správný pitný režim je také důležitý – co se celulitidy týká, neznamená to, že když budete hodně pít, celulitida zmizí. Fakt je, že na dehydrované pokožce může být celulitida více vidět. Ani nadměrné pití není v pořádku, tělo se pak vody nestíhá zbavovat, nemluvě o zátěži na ledviny. U pitného režimu je ale třeba zdůraznit, že čistá voda nebo slabé ovocné či bylinkové čaje jsou nejlepší variantou. Nezvykejte si na slazené sycené vody, džusy či hektolitry černého čaje.

Tip 1: Zkuste sůl (samozřejmě ne všechnu) nahradit bylinkami nebo lahůdkovým droždím.

Tip 2: Pozorujte, co vašemu tělu vyhovuje – někdo jí rád v malých dávkách celý den, někdo preferuje delší období půstu. Poslouchejte svoje tělo. Ať už vám ale vyhovuje jakýkoliv režim, zařaďte do svého jídelníčku hodně zeleniny (ovoce také, ale spíše v časnějších denních hodinách), vlákniny, živé stravy. Omezte živočišné tuky a konzervované potraviny. Před přidaným cukrem v potravinách asi ani nemusíme varovat.

Tip 3: Přinášíme výbornou radu, jak se vypořádat s junk food u televize! Nejezte to a ani to ničím nenahrazujte. Od zdravé náhrady se snadno sklouzne zpět k přesoleným chipsům. Navíc vypěstovat si návyk „sedám si k televizi – jím“ není úplně vhodný a těžko se ho zbavuje.

5) MÁLO POHYBU

Dostatečný aerobní pohyb, ale i posilování vám zrychlí metabolismus, rozproudí krev v žilách a zpevní tělo. Zde hledejme velkou pomoc při potírání pomerančové kůže. Naopak sedavé zaměstnání, dlouhé stání, malá fyzická aktivita vám po mnoha směrech, včetně toho celulitidového, uškodí.

Tip 1: Nedávejte si nohu přes nohu. Naučte se sedět (když už musíte sedět) s nohami vedle sebe.

Tip 2: Máte sedavé zaměstnání? Nařiďte si stopky (ti technicky pokročilejší na to mají chytré hodinky) – po 30-40 minutách vás pípání stopek zvedne ze židle, udělejte pár pohybů, proskočte se. Napadlo vás někdy, že židle je jeden z vynálezů zkázy? Nenechte se k židli přikovat. Jestli je vám nepříjemné pípání, dejte si k práci jen malou skleničku vody – žízeň vás donutí vstát J

Tip 3: Dopřejte si hloubkovou péči s naším exkluzivním olejem. Klinicky ověřená účinná látka z růžového pepře prohřívá a nepálí.

6) POHODLNÉ OBLEČENÍ A BOTY

Pozor na oblečení, které svírá v pase, v tříslech, na hrudníku. Pozor na nepohodlnou obuv. Nevhodné oblečení může zhoršit funkci krevního a lymfatického systému.

Tip 1: Jestli máte možnost, převlékněte se v práci do pohodlného oblečení. Když musíte být v práci za fešáky, pro ženy je sukně dobrá volba.

Tip 2: Osvoboďte chodidla, choďte bosí po nerovném povrchu. Doma si vytvořte senzorický kobereček a občas se po něm projděte.

PŘÍPRAVKY NA CELULITIDU FUNGUJÍ, JE ALE TŘEBA PŘIDAT I VŮLI A ODHODLÁNÍ

Sečteno a podtrženo. V podstatě vše, co negativně ovlivňuje produkci kolagenních a elastických vláken, vše, co narušuje krevní a lymfatický průtok a vše, co nám „rozhodí“ hladinu hormonů v těle, má negativní vliv na projev celulitidy. Naše nové preparáty ZEŠTÍHLUJÍCÍ ŘADY jsme v textu výše už „naťukli“. Teď bychom vám náš hvězdný hattrick rádi představili podrobněji.

Všechny tři preparáty v sobě mají jako základ dva nepostradatelné bojovníky v boji s celulitidou – jsou to kofein a výtažek z citronové trávy. Kofein prokazatelně stimuluje krevní oběh a napomáhá štěpení a odbourávání tuků, Výtažek z citronové trávy prokrvuje svaly a má lokální efekt na zrychlení cirkulace. Tím ale nekončíme. Produkty dále obsahují další specifické látky podpořené výzkumy a klinickými testy. Slibujeme, že se máte na co těšit.

1. TĚLOVÝ GELOVÝ PEELING / CELULITIDA, KOFEIN A CHILLI

Tělový gelový peeling
Tělový gelový peeling

Jedná se o energizující kávový peeling obohacený o CO2 extrakt z chilli papriček a extra silný koktejl esenciálních olejů. Slouží k nezbytné peelingové prohřívací masáži. Zapracovali jsme na struktuře peelingu a připravili jsme ho pro vás nemastný – tak, aby ve vaně po jeho použití nezůstaly mastné, těžko omyvatelné fleky.  

Vedle kofeinu a výtažku z citronové trávy obsahuje peeling extra silný CO2 výtažek z chilli papriček. Aplikace účinné látky kapsaicinu prohřeje pokožku a prokazatelně urychluje spalování tuků, podporuje mikrocirkulaci krevního a lymfatického oběhu a napomáhá odvádět přebytečnou vodu z těla. Koktejl esenciálních olejů (citronová tráva, skořice, jalovec) je navržen dle studií tak, aby efektivně řešil odbourání tuků, zrychlení mikrocirkulace a zeštíhlení.

Poznámka: Věděli jste, že mezi kávou arabica a robusta není jen rozdíl v chuti (chuťově za nás určitě vede arabica), ale i v obsahu kofeinu? Hádejte, která káva má více kofeinu a hádejte, kterou jsme pro vás do peelingu zařadili?

2. INTENZIVNÍ OLEJ NA CELULITIDU / HLOUBKOVÁ PÉČE

Intenzivní olej proti celulitidě
Intenzivní olej proti celulitidě

Ve skutečně intenzivním oleji nabitém aktivními látkami najdete hotové poklady. CO2 extrakt z růžového pepře má klinicky prokázaný efekt na zeštíhlení patrný již po 2 týdnech používání. Extraktem jsme nešetřili a použili jeho maximální doporučenou koncentraci. Za studena lisovaný olej ze zelené kávy je zdrojem kofeinu. Navíc enzymy obsažené v kávovém oleji z nepražených zrn pomáhají odbourávat tuk a vyhlazovat otoky pokožky.

ŠÍPKOVÝ CO2 EXTRAKT je naším oblíbencem a najdete ho i v jiných produktech. Je totiž opravdu báječný a my s ním nešetříme, najdete ho v našich produktech taktéž v maximální koncentraci. Je úžasným nástrojem k regeneraci buněk, brání je před oxidativním stresem a pomáhá vyhlazovat nerovnosti na pokožce.

Esenciální oleje z citronové trávy a skořice přidávají nejen aktivní hodnotu, ale i svěží a neotřelou vůni.

Olej je opravdu velmi intenzivní, doporučujeme používat ho na vaše kritické partie a neplýtvat s ním jinde. Pro tento účel je balení vybaveno praktickým kapátkem. Masáž je vhodné provádět na vlhké pokožce.

TIP 1: Masírujte odspoda nahoru, resp. vždy směrem k srdci, nebojte se použít sílu.

TIP 2: K masáži jsou velmi vhodné i masážní baňky, případně masážní kartáče.

3. ZPEVŇUJÍCÍ TĚLOVÉ MLÉKO / PRO PRUŽNOU A HLADKOU POKOŽKU

Zpevňující tělové mléko proti celulitidě
Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

Zpevňující pečující tělové mléko je “must have” třešničkou na dortu zeštíhlující řady. O aktivních látkách obsažených i v tomto mléce bylo už psáno výše (kofein, šípkový extrakt, citronová tráva). Zbývá nám už jenom seznámit se z aktivním gemmoterapeutickým komplexem PRODHYGEM® FIT, jehož výsledky jsou opět opřeny o klinické studie.

PRODHYGEM® FIT obsahuje unikátní aktivní komplex z pupenů jírovce maďalu a kaštanovníku setého. A co tento komplex umí:

  • ZPEVŇUJE POKOŽKU
  • MÁ ZEŠTÍHLUJÍCÍ A REMODELAČNÍ ÚČINEK
  • AKTIVNĚ PŮSOBÍ PROTI CELULITIDĚ

A to vše klinicky ověřeno

Obrázek se svolením převzat a upraven z klinických studií PROD’HYG

JAKÉ NOSNÉ OLEJE JSME PRO ZEŠTÍHLUJÍCÍ ŘADU VYBRALI?

Vedle nemastných, tzv. suchých olejů (Caprylis, Squalan), které zpříjemňují aplikaci a následný pocit na pokožce, je v každém produktu přítomen i olej s větším podílem nenasycených mastných kyselin – díky svému složení pomáhají takové oleje vtáhnout aktivní látky hluboko do kůže na místo určení. Mysleli jsme na oleje s vyhlazujícími účinky, a tak se v naší nové řadě můžete těšit na tyto oleje – konopný makadamový, rýžový, meruňkový, olej z hroznových jader a pšeničných klíčků, mandlový olej.