SOS pomocník pro suchou pokožku nejen v zimě

V zimě je naše pokožka velmi namáhaná – suchý vzduch v místnostech způsobený topením, časté přechody ze zimy do tepla, mráz. V tomto období je třeba o pokožku pečovat více než jindy a nosit u sebe vždy pomocníka, který rychle uleví vysušeným a popraskaným rukám.

Novinkou v sortimentu CALTHA je Tuhý balzám na ruce a tělo. Nejkvalitnější přírodní ingredience vyživí vaši pokožku do hloubky a zanechají ji provoněnou jemnou vůní kakaového másla. Balzám se výborně hodí na suchou či namáhanou pokožku, kterou citlivě regeneruje a zvláčňuje. Balzám získal certifikaci CPK BIO.

Náš tuhý balzám je 100% bezvodý produkt. To znamená, že:

  • obsahuje pouze aktivní složky, je vysoce koncentrovaný,
  • neobsahuje konzervanty,
  • intenzivně pečuje o pokožku,
  • šetří místo, je praktický a nikam se „nevylije“,
  • má nižší nároky na obalové materiály a je tedy šetrný k přírodě.

Balzám je z 83% tvořen BIO kakaovým máslem nejvyšší kvality dodávaným z Troubelické čokoládovny. Inovativní komplex jojobových esterů a vosků z akáciových a slunečnicových květů podpoří hydrataci pokožky a usnadní roztíratelnost balzámu. Přídavek regeneračního lanolinu ocení namáhané či otlačené partie vašeho těla. Přírodní nebělený včelí vosk z rodinného včelína dodá balzámu pevnost a BIO bambucké máslo doplní regenerační, výživové a ochranné účinky. 

Balzám má luxusní nelepivou texturu, zvláčňuje a vyživuje pokožku s okamžitým efektem. V balzámu nenajdete žádné konzervační látky či přidané parfémy, přesto si jeho nevtíravou přirozenou vůni kakaového másla jednoduše zamilujete.

Jako výrobci přírodní kosmetiky s CPK/CPK BIO dbáme na udržitelnost a bezobalový koncept je nám tudíž vlastní. Balzám prodáváme v praktické šroubovací hliníkové dóze, kterou snadno přibalíte na cesty i do kabelky. Dózu je možné používat opakovaně. 

Balzám nabízíme ve dvou velikostech, menší je vhodná do kabelky a opakované používání přes den hlavně na ruce, větší se hodí k aplikaci na celé tělo.

Složky balzámu a jejich přednosti

Kakaové máslo

Díky vysokému obsahu kakaového másla, které se rozpouští již při tělesné teplotě, začne balzám při kontaktu s pokožkou jemně tát a krásně se poté roztírá. Kakaové máslo je ceněná a luxusní ingredience, která se dokonale hloubkově postará o vaši kůži. Obsah antioxidantu vitamínu E podpoří boj s volnými radikály. Díky svému složení se kakaové máslo výborně hodí i na zralou pleť. Pokožka je po jeho použití sametově jemná a hladká. K regeneraci a hojení přispějí fytosteroly a polyfenoly v kakaovém máslu obsažené. Kakaové máslo bylo FDA schváleno jako tzv. bariérová ingredience (jedna z mála, vedle například silikonů či alantoinu), která umí poskytnout přirozenou bariéru na pokožce a zabránit tak úniku vlhkosti.

Bambucké máslo

Bambucké máslo proniká hluboko do kůže a navrací jí elasticitu. Díky vysokému obsahu vitamínů A a E, fytosterolů a fenolických kyselin boduje svými antioxidačními schopnostmi a pomáhá pokožku vyhladit a regenerovat a zbavit ji červených skvrn způsobených podrážděním. Alantoin v másle přirozeně obsažený podporuje regeneraci poškozených buněk.

Lanolin

Lanolin je součástí ochranného lipidového pláště ovčí vlny. Zjemňuje a vyhlazuje pokožku, snižuje statickou elektřinu. Dokáže absorbovat velké množství vody a tak je velmi důležitý i pro hydrataci. Ceněný je v péči o namáhanou pokožku, zvláště pak v chladnějších obdobích, kdy je pokožka vystavena nepříznivým vlivům prostředí. 

Unikátní složku v našem balzámu tvoří INOVATIVNÍ KOMPLEX TŘÍ VYSOCE KVALITNÍCH VOSKŮ (jojoba, akácie a slunečnice), které zlepšují senzorické vlastnosti produktu, pomáhají vyhladit pokožku a přináší komfort ve zvýšené schopnosti uzamykat v pokožce vlhkost. Komplex usnadňuje roztíratelnost produktu a napomáhá dobrému vstřebání všech aktivních látek bez zanechání mastného filmu.

Včelí vosk

Náš včelí vosk pochází z rodinné farmy, kde je o včely dobře postaráno. Vosk používáme nebělený. V kosmetice je vosk ceněný díky bohatému obsahu vitamínu A. V nízké koncentraci působí výborně na hydrataci pokožky.

Použití:

Balzám aplikujte na ruce i tělo, kamkoliv, kde cítíte potřebu pokožku zjemnit a vyživit. Doporučujeme zahřát balzám v dlaních, s teplotou těla vám na pokožce začne příjemně tát a bude se krásně roztírat.

Náš tip

  • Balzám oceníte v mrazivých dnech při pobytu venku – natřete si s ním nechráněné části kůže (líčka, brada, rty, nos) a balzám vás ochrání před mrazem. Neobsahuje vodu, zaručeně vám venku nezamrzne.
  • Větší varianta produktu krásně „sedí“ v dlani a svým tvarem je ideální pro příjemnou masáž těla. Pomalu přejíždějte balzámem po kůži, balzám je dostatečně tuhý na to, abyste si mohli dovolit i větší tlak. 
  • Tuhý balzám výborně zastoupí i balzám na rty.