Ta pravá vůně Vánoc?

Zimní období nás přímo vyzývá k zastavení a relaxaci. Některá zvířata se ukládají k zimnímu spánku a i příroda zpomaluje a nabírá sílu na období, kdy se opět probere k velkolepému rozpuku. To jenom my, lidé, máme často tendence ignorovat cykličnost, nezpomalujeme a jedeme na plný plyn. Teď před Vánoci to platí stoprocentně.

K předvánočnímu času neodmyslitelně patří aromatická vůně hřebíčku linoucí se ze svařeného vína a medových perníků. Tahle vůně mě dokáže naladit na neuvěřitelnou domácí pohodu. Je to vůně, která dokonale uvolní naši mysl…

Hřebíček patří mezi jedno z nejstarších koření světa a obsahuje řadu prospěšných látek. Není proto divu, že se často využívá v lidovém léčitelství nebo východní medicíně.

Díky svým antiseptickým a analgetickým účinkům je to například hojně a účinně používaný lék na bolavé zuby a dásně. Proto ho můžete najít i v naší Bylinkové zubní pastě.

Ájurvéda dokonce doporučuje hřebíček pro posílení srdečního svalu. Jak příznačné v tomto ročním období.

Co ale zaručeně dokáže otevřít naše srdce a navodit tu pravou vánoční pohodu?

Zkuste vystoupit z toho shonu, zastavit se a nechat odplout veškeré starosti pod proudem horké vody. K tomu vám pomůže Hřebíčko-skořicové mýdlo s mandlovým olejem, které vám vmasírováním do pokožky prohřeje organismus, uvolní celkové napětí a docílí uvolněné, pozitivně laděné atmosféry.

A pokud, jako třešničku na dortu, po takovéto koupeli namažete svoji pleť zvláčňujícím Hřebíčkovým krémem, máte o tu pravou vánoční pohodu vystaráno 🙂